Co zamiast AutoCADa?


Kilkanaście lat temu AutoCAD LT odgrywał czołową rolę wśród programów do komputerowego wspomagania projektowania. Dla niektórych projektantów był jedynym rozpoznawalnym narzędziem na rynku. Słowo AutoCAD LT uznawane było za synonim systemu CAD 2D. Współcześnie dostępne są jego alternatywy, które z powodzeniem dorównują oprogramowaniu funkcjonalnymi narzędziami.

Co zamiast AutoCADa? Takie pytanie zadają sobie początkujący specjaliści, ale również ci z dłuższym stażem, którzy szukają odmiennych rozwiązań projektowych. Program do rysunku technicznego to coraz chętniej wybierana możliwość, posiadająca wiele mocnych stron i pożądanych funkcji. Szukając odpowiedniego oprogramowania, zwraca się uwagę na takie czynniki, jak:

  • oferowana licencja i polityka cenowa,

  • funkcjonalność,

  • kompatybilność z różnorodnymi formatami CAD,

  • przyjazny interfejs i łatwa obsługa programu,

  • współpraca z nakładkami branżowymi,

  • oferowane wsparcie techniczne,

  • szybkość działania.

GstarCAD – program do rysunku technicznego a narzędzie AutoCAD LT

Porównując te dwa rozwiązania, łatwo można znaleźć wiele cech wspólnych, ale również takich, które świadczą o całkowicie odmiennym funkcjonowaniu. Wskazane jest zacząć od aspektu ekonomicznego, czyli od licencji. AutoCAD oferuje jedynie jej czasową wersję, natomiast GstarCAD zapewnia również wieczystą. Co więcej, w przypadku drugiego programu możemy dowolnie przenosić licencję pomiędzy komputerami.

Innym znaczącym aspektem jest niemal identyczny interfejs oraz szybkość działania w obydwóch programach. GstarCAD zapewnia modelowanie 3D, pracę w chmurze, generowanie realistycznych wizualizacji, bezpłatną przeglądarkę plików DWG, a nawet rozmaite opcje, które przewyższają swoją funkcjonalnością oprogramowanie AutoCAD LT.

Projektanci, którzy zadają sobie pytanie „co zamiast AutoCADa?” mogą bez żadnych wątpliwości wziąć pod uwagę program do rysunku technicznego GstarCAD. Jego niezawodne narzędzia spełnią oczekiwania specjalistów z różnorodnych zawodów, zaczynając od architektów, a kończąc na inżynierach ruchu.