Aktualizacje w Google
Posted By admin

Dlaczego warto posiadać własne zaplecze SEO?


Zaplecze SEO jest jednym ze sposobów pozwalającym na skuteczne wypozycjonowanie danej strony internetowej. Budowa zaplecza przyczynia się głównie do rozbudowania profilu linków, który ma ogromne znaczenie podczas procesu poprawy pozycji strony w wyszukiwarce. Mimo wielu negatywnych opinii uważamy, że nadal warto zbudować wartościowe zaplecze. Dlaczego? Jak zbudować zaplecze SEO?

Zaplecze SEO – czym dokładnie jest?

Zaplecze pozycjonerskie (SEO) to nic innego, jak sieć stron internetowych zawierających link do wybranej, pozycjonowanej witryny. Dzięki temu rośnie liczba „głosów” oddawanych na daną stronę internetową, powodując jej bezpośredni wzrost w rankingu wyszukiwania. Zarówno ilość, jak i sposób łączenia stron zapleczowych określają założenia kampanii przyjęte przez pozycjonera. Ważne jest natomiast, aby wszystkie strony tworzące zaplecze były powiązane tematycznie z linkowaną stroną.

Co jest najważniejsze w zapleczu SEO?

Podczas konstruowania zaplecza ważne są nie tylko linki, ale również content wysokiej jakości, dostarczający wiedzy użytkownikom. Dzięki publikacji dobrego contentu możemy ograniczyć liczbę stron w zapleczu i jednocześnie osiągnąć lepsze wyniki. Jak to się dzieje? Dobrej jakości treść przyciąga użytkowników, dzięki czemu odnotowujemy znacznie większą ilość wejść na stronę zapleczową, co może przełożyć się bezpośrednio na odwiedziny strony pozycjonowanej.

Ponadto zaplecze SEO może pełnić szereg dodatkowych funkcji, które nie tylko wesprą pozycję wybranej strony, ale również przyczynią się do wzrostu zysków odnotowywanych przez firmę. Konstruując w odpowiedni sposób strony zapleczowe, realizowany może być proces pozyskiwania adresów e-mail do naszej indywidualnej bazy, lub może ona stanowić dodatkowy kanał kontaktu z użytkownikami.

Zalety posiadania zaplecza SEO

Obecnie strony zapleczowe tworzone są w formie blogów zawierających w pełni merytoryczne treści, a także własną społeczność. Dzięki temu informacja o naszej firmie, czy prowadzonych działaniach może dotrzeć do znacznie większej ilości osób, co przyczyni się do wzrostu zainteresowania i finalnie – zysków.

Budując zaplecze SEO dla danej strony internetowej mamy nad nim pełną kontrolę. Oznacza to, że mamy czynny wpływ na publikowane tam treści i linki prowadzące do pozycjonowanej strony. W łatwy sposób możemy zadbać o to, aby linki prowadzące z zaplecza były wysokiej wartości i przynosiły realne korzyści.

Strony tworzące zaplecze mogą dla nas zarabiać. Można to osiągnąć kilkoma sposobami: pierwszy z nich to AdSense i reklamy. Na zapleczu banery, czy linki reklamowe nikomu nie będą przeszkadzały, dlatego warto je umieścić. Ponadto, dysponując blogiem z wartościowym contentem, możemy starać się nawiązać współpracę z zewnętrznymi blogerami. Za publikację artykułu sponsorowanego na naszej stronie pobieramy stosowną opłatę, co jest dodatkowym przychodem.\

zaplecze seo

zaplecze seo

 

Jak stworzyć dobrej jakości zaplecze?

Nowoczesne zaplecze SEO to strona niczym nieprzypominająca strony zapleczowej znanej dotychczas. Często nie mamy pojęcia, że korzystając z danej strony internetowej, komentując publikowane na niej wpisy, czy czytając artykuły – mamy do czynienia z zapleczem. Podczas budowy własnego musimy również przyjąć takie założenie. Budujmy nowy projekt, nową sieć stron, które będą miały określone funkcje, ale jednocześnie będą prezentowały pewną wartość w oczach Google i użytkowników.

Nie skupiaj się na linkach, prognozowaniu zysków, czy liczeniu wydatków – najważniejsza jest wartość strony i treść na niej umieszczona. Linkami zajmij się w dalszej kolejności, aby nie zaburzyć koncepcji zbudowania strony funkcjonalnej i przejrzystej. Tylko z takim podejściem będziesz miał szansę osiągnięcia sukcesu w trakcie i po budowie zaplecza SEO.

Ważna jest nie tylko merytoryka, czy przejrzystość strony zapleczowej, ale również całkowita poprawność treści pod względem językowym i stylistycznym. Konstruowanie tekstu wyłącznie pod SEO nie będzie dobrym zabiegiem. Zbyt duże nasycenie fraz spowoduje, że treść straci swój pierwotny sens, przez co nie będzie atrakcyjna i fachowa.

Nie buduj zaplecza na jednym hostingu. Jest to podstawowy błąd popełniany przez osoby tworzące sieć stron zapleczowych. Każda ze stron opublikowanych w Internecie posiada numer IP, dzięki któremu możliwa jest identyfikacja serwera, z którego korzysta dany webmaster. Budowa sieci na jednym IP, lub co gorsza – na tym samym IP, jakim cechuje się strona pozycjonowana, jest kardynalnym błędem i może spowodować znaczny spadek w rankingu Google, a nawet zbanowanie strony.

Ile czasu trzeba poświęcić na dobre zaplecze SEO?

Do tej pory zaplecze SEO było postrzegane jako zwykła farma linków – im więcej, tym lepiej. Wraz z biegiem czasu i zmianą algorytmów rozumowanie to jednak się znacząco zmieniło. Dziś stworzenie i utrzymanie dobrego zaplecza SEO wymaga ogromnych pokładów czasu. Wkład jest proporcjonalny do ilości stron tworzących daną sieć zapleczową. Warto pamiętać, że każda z tworzonych przez nas stron musi być regularnie aktualizowana, pojawiające się komentarze muszą być moderowane, a także należy przeprowadzić osoby proces pozycjonowania stron zapleczowych.

Komu zlecić stworzenie zaplecza?

Budowę zaplecza powinniśmy zlecić doświadczonej agencji specjalizującej się w pozycjonowaniu stron. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najlepsze i najszybsze. Zlecając pracę nad zapleczem doświadczonym osobom, masz pewność, że sieć stron przyniesie oczekiwany zysk, a także nie będziesz zobligowany do zarządzania wszystkimi stronami w biurze swojej firmy.

 

Ponadto doświadczeni pozycjonerzy znają techniki linkowania i obowiązujące zasady narzucone przez Google, dlatego nie ryzykujesz tym, że strona Twojej firmy zostanie zbanowana. Współpraca z firmą pozycjonującą wymaga jednak wkładu finansowego, dlatego musisz być przygotowany na inwestycję w całe przedsięwzięcie. W szczególności nie polecamy samozwańczych pozycjonerów, lub firm, które cechują się niewielkim portfolio. Często nie są oni zaznajomieni z najnowszymi założeniami i trendami, co może prowadzić do wcześniej wymienionego zbanowania witryny.

 

Potrzebujesz zaplecza SEO, które wypozycjonuje Twoją stronę internetową? – Skontaktuj się z nami!

Backlink24