Aktualizacje w Google
Posted By admin

Dlaczego warto zlecać pozyskiwanie linków innej firmie?


Outsourcing w biznesie wykształcił się już pod koniec lat 70. XX wieku. Znaczenie pojęcia jednak się zmieniało na przestrzeni dziejów, dzięki czemu możliwe było dostosowanie poszczególnych założeń do konkretnej branży. W dziedzinie SEO również mamy do czynienia z outsourcingiem. Najczęściej zlecane na zewnątrz są usługi czaso- i zasobochłonne takie, jak pozyskiwanie linków, czy realizacja kampanii content marketingowej. Dlaczego pozyskiwanie linków powinna robić zewnętrzna firma?

Czym dokładnie jest outsourcing i jak wygląda w SEO?

Outsourcing to nic innego, jak zlecanie części zadań zewnętrznej firmie. W obecnych czasach zjawisko to wykształciło się do tego stopnia, że nawet całe działy poszczególnej firmy zastępowane są przez usługi firm zewnętrznych. Rozwiązanie to pozwoliło znacznie usprawnić wszelkie procesy realizowane przez obie strony współpracy. Outsourcing szczególnie widoczny jest w zakresie rekrutacji, marketingu, a nawet usług związanych z SEO.

Jeżeli chodzi o SEO, działania outsourcingowe mogą mieć rozmaity charakter. Najczęściej sprowadza się to do kompleksowej współpracy w zakresie wielu działań, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest zlecenie wyspecjalizowanej agencji wykonania poszczególnych czynności. Jedną z nich może być wykonanie profesjonalnego audytu SEO wybranej witryny, a także pozyskiwanie linków. Działania te wymagają często posiadania ściśle określonej wiedzy i doświadczenia, aby podczas prac nie okazało się, że osiągnięty efekt nie jest taki sam, jak oczekiwany.

Kiedy zlecić outsourcing SEO?

Outsourcing SEO warto zlecić wyspecjalizowanej w tym agencji wtedy, gdy w swoim zespole nie dysponujemy odpowiednimi osobami. Nauka wszystkich tajników i zagadnień związanych z SEO zajmuje bardzo dużo czasu, a nawet nie jest możliwa do przyswojenia w bardzo krótkim czasie. Specjaliści świadczący usługi outsourcingu SEO charakteryzują się wieloletnim doświadczeniem popartym realizacją kilkudziesięciu, a nawet kilkuset projektów. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko błędu w trakcie działań SEO.

Oprócz fachowego podejścia, podejmując współpracę z agencją SEO, możesz również znacznie zredukować koszty. Warto jednak dokonać dokładnej analizy zysków i strat obu rozwiązań, aby wybrać możliwie najlepsze. Pamiętaj, że w przypadku pozostawienia działań SEO wewnątrz firmy, jesteś obarczony wszystkimi kosztami z tym związanymi. Zarówno koszty kampanii, jak i wynagrodzenia pracowników leżą po Twojej stronie, dlatego te elementy również powinieneś ująć w swoich analizach.

Outsourcing SEO jest również dla przedsiębiorców, którzy chcą, aby strona internetowa ich firmy obsługiwana była kompleksowo i profesjonalnie. Wszystkie usługi podejmowane przez naszą agencję SEO realizowane są w sposób jak najbardziej fachowy. Na każdym etapie prac klient jest dokładnie informowany o podejmowanych działaniach, a także o prognozowanych i realnych efektach. Ponadto dostępne są również bardzo wnikliwe raporty prac i efektów, które spływać mogą w ściśle określonym czasie.

Jeśli część działań SEO wykonałeś wewnątrz swojej firmy, lub przeprowadziła je zewnętrzna agencja – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pozostałe czynności zlecił innej agencji. Często jest to nie tylko opłacalne, ale wpływa na charakter zamieszczonych w Internecie treści na temat danego przedsiębiorstwa. A zatem, różne spojrzenia na firmę i usługi SEO mogą zaowocować niezbędną różnorodnością.

outsourcing seo

outsourcing seo

Jak wybrać agencję SEO?

Wybierając agencję SEO, zwróć uwagę, jakim doświadczeniem się charakteryzuje. Logiczne jest, że im jest ono większe, tym lepiej dla Ciebie. Szczególnie poszukiwane są agencje ze stażem sięgającym 2012 roku i wcześniej. Dlaczego? W tym oto roku nastąpił przełom w pozycjonowaniu. Wprowadzony został nowy algorytm Google, który jasno weryfikuje wszystkie działania i odsiewa strony, które nie przeszły ponownej weryfikacji. Inwestując we współpracę z agencją, która od tak dawna jest na rynku, niczego nie ryzykujesz.

Akapit ten bezpośrednio wiąże się z poprzednim. Mianowicie, sprawdź dokładnie historię firmy. Może okazać się, że masz do czynienia z osobą, która ciągle się uczy, a firma jest jej jednym ze sposobów zarobku. W rzeczywistości oznacza to, że osoba ta jest rozdarta pomiędzy wieloma obowiązkami spośród wielu, niezwiązanych ze sobą branż i nie dysponuje wystarczającą wiedzą, aby kompleksowo się Tobą zająć.

Dobrze jest również, jak szef, lub osoba odpowiedzialna za dział pozycjonowania w danej agencji prowadzi bloga. Dzięki temu możesz na „żywym” przykładzie zobaczyć, jak wygląda część działań przeprowadzanych przez firmę. Sprawdzisz również, jaką wiedzą dysponuje specjalista, czy stosuje wiele technik, jak optymalizuje bloga i, czy jego blog jest widoczny w sieci. Analiza tych elementów może jasno wskazać stopień profesjonalizmu całej agencji.

Ostatnim elementem, na jaki musisz zwrócić uwagę poszukując doświadczonej agencji SEO, jest fakt, czy dana firma nie ukrywa przed Tobą wybranych przez siebie działań. Sprawdzić to możesz podczas rozmowy wstępnej i na początku współpracy. Ukrywanie objawia się tym, że nie masz dostępu do raportów wszelkiego typu. Rzetelna i profesjonalna agencja SEO zawsze jest w stanie przesłać Ci wszystkie raporty związane z usługami i efektami.

Wybór usług outsourcingowych. Dlaczego pozyskiwanie linków?

Wybór usług, które będziesz zlecać na zewnątrz swojej firmy, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli uważasz, że część działań możesz wykonać we własnym zakresie – pozostaw je w firmie. Pozostałe elementy SEO takie, jak audyt, publikacja materiałów sponsorowanych, czy marketing szeptany warto zlecić osobom spoza firmy. Szczególnym przypadkiem jest pozyskiwanie wartościowych linków. Proces ten jest na tyle czasochłonny i skomplikowany, że, aby go poprawnie wykonać niezbędna jest pomoc specjalisty.

Jeśli chcesz, aby działania SEO dla Twojej firmy wykonywała agencja, którą tworzą doświadczeni specjaliści, dla których pozycjonowanie stron jest wieloletnią pasją – skontaktuj się z Backlink24, a podejmiemy się wszelkich, niezbędnych zadań!

Backlink24