Aktualności
Aktualności

Pozycjonowanie w Anglii – najważniejsze aspekty


W chwili obecnej w Anglii znajduje się nawet kilka milionów naszych rodaków. Fakt ten sprawia, że coraz częściej decydujemy się rozpocząć działania biznesowe właśnie na Wyspach. Co ważne, swoje usługi, czy produkty oferujemy nie tylko Polakom, ale również rodowitym Brytyjczykom, dlatego nasz rynek zbytu znacznie się poszerza. W biznesie niezwykle ważne jest odpowiednie pozycjonowanie w sieci, w związku z tym tekst ten poświęcimy właśnie SEO w Anglii.

Zwróć uwagę na zwyczaje panujące w wybranym kraju

Wejście na inny rynek oznacza konieczność zaznajomienia się ze zwyczajami panującymi w danym kraju. Czynność tą należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem wszelkich prac, ponieważ wiedza na temat codziennego trybu życia lokalnych mieszkańców, tradycji, czy kultury okaże się niezbędna podczas planowania kolejnych działań. Krótko mówiąc, musisz dokładnie wiedzieć, w jakich godzinach Anglicy mają przerwę na obiad, a także, o której godzinie zazwyczaj kończą dzień pracy.

Ponadto warto również poznać najczęściej wykorzystywane przeglądarki internetowe, serwisy społecznościowe, czy witryny innego typu. Pomoże to w znacznie lepszym dopasowaniu reklam, czy odnalezieniu znacznie większej liczby odbiorców w sieci.

Linkbuilding zgodny ze specyfiką projektu

W procesie pozycjonowania niezwykle istotne są odpowiednio pozyskane linki. Nie mogę one pochodzić z zagranicznych źródeł względem kraju, w którym wykonujemy pozycjonowanie. Ponaddto warto dobrać źródła odnośników w taki sposób, aby prezentowały pewien poziom i były odpowiednio zdywersyfikowane. Najłatwiej dokonać tego sprawdzając liczbę użytkowników, częstotliwość odwiedzin, czy wiek danej domeny. Informacje te dostępne są w archiwum internetu dostępnym w sieci.

W dywersyfikacji natomiast chodzi o to, aby linki nie były w większości takie same. Krótko mówiąc postaraj się, aby wiele z nich było zarówno w formie graficznej, jak i tradycyjnej i tekstowej. W ten sposób algorytm Google odczyta wszystkie odnośniki jako naturalne i ominie Cię nałożenie filtra lub nawet zbanowanie domeny.

Dokładna charakterystyka Anglika – internauty

Jak się okazuje, w Anglii podobnie, jak w Polsce najczęściej wykorzystywaną wyszukiwarką internetową jest Google. Z jej zasobów korzysta obecnie ponad 85% uzytkowników, co jest bardzo dobrym wynikiem. Zatem w swojej strategii SEO nie możesz pominąć tej wyszukiwarki, ponieważ straty, z jakimi się spotkasz spowodują, że cały proces nie przyniesie oczekiwanego skutku.

Drugi w rankingu jest Bing. Wyszukiwarka ta uzyskała wynik 15%. Jest znacznie mniejszy w porównaniu z pierwszym miejscem, jednak dwucyfrowa liczba wskazuje, że tą wyszukiwarką również warto się zainteresować i rozpocząć działania SEO wcześniej poznając jej algorytmy.

Pamiętaj jednak, aby wszelkie działania były równomiernie rozłożone pomiędzy oba źródła. Dzięki temu będziesz regularnie pozyskiwać nowych użytkowników, którzy zainteresowani tematem pozostaną przy Tobie na dłużej.

Przechodząc do sedna, angielski internauta ma 19-24 lata i zainteresowany jest głównie treściami rozrywkowymi, informacyjnymi i kulturalnymi. Co ważne, wraz z wiekiem liczba internautów znacząco maleje. W przypadku osób, które ukończyły 65 rok życia odsetek internautów regularnie przeglądających sieć wynosi około 70%, a jeżeli chodzi o osoby po 75 roku życia, internautów w tym gronie jest zaledwie 3%. Swoje działania powinniśmy zatem kierować do osób młodych, które w sieci spędzają bardzo dużo czasu. Postaraj się tworzyć treści angażujące i przykuwające uwagę, aby młody człowiek był w stanie się nimi zainteresować na odpowiednio długi czas.

Anglicy a urządzenia mobilne

W przypadku Anglii bardzo ciekawie wygląda użycie urządzeń mobilnych. Jak się bowiem okazuje, w kraju tym znaczna część ruchu w sieci pochodzi właśnie z rynku mobile. Anglicy nie tylko wykonują połączenia głosowe, piszą wiadomości, ale również dokonują zakupów, czy szukają sklepów z ciekawą ofertą. Informacja ta powinna być jasnym sygnałem, że nie można zapomnieć o odpowiednim wsparciu dla urządzeń mobilnych zarówno podczas tworzenia strony internetowej, jak i jej pozycjonowania.

Sytuację w tej kwestii podsyca również samo Google. W styczniu 2018 roku korporacja zdecydowała się wprowadzić Mobile First Index, czyli modyfikację algorytmu, której celem było wyraźnie lepsze indeksowanie stron posiadających odpowiednik dla urządzeń mobilnych. Od tej pory niemal wszyscy webmasterzy i pozycjonerzy regularnie wprowadzali zmiany wewnątrz swoich witryn, aby był one poprawnie odczytywane na wszystkich smartfonach, czy tabletach. Zwróć uwagę na fakt, że z wprowadzeniem technologii mobilnych nie można zwlekać. Im wcześniej zaplanujesz odpowiednią strukturę strony, tym mniej problemów będzie na późniejszych etapach prowadzenia witryny.

Pozycjonowanie w Anglii – najważniejsze aspekty

Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać to fakt, że Anglia ma osobną nie tylko kulturę, ale również walutę. Dlatego też przy projektowaniu systemu płatności warto pamiętać, aby zawrzeć Funta brytyjskiego na liście. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Anglicy, jak każdy naród lubią płacić za usługi i towary własną walutą, dzięki czemu unikają kosztu przewalutowania.

Ponadto istotna jest bardzo dokładna znajomość języka angielskiego. Wszelkie błędy językowe będą natychmiast wyłapywane, co zakończy się brakiem szacunku ze strony użytkowników i niemal całkowitym porzuceniem ich uwagi. Perfekcyjny angielski musi przejawiać się nie tylko w treści na stronie, czy publikowanych artykułach sponsorowanych, ale również na forach, czy linkach.

Na koniec jedynie przypomnimy, że Google zwraca baczną uwagę na aspekty techniczne związane z analizowaną stroną. Oznacza to nic innego, jak wnikliwą weryfikację lokalizacji serwera, czy wszystkich parametrów strony. Zadbaj zatem o to, aby hosting znajdował się w Anglii, a parametry strony takie, jak oznaczenie języka, meta tagi, czy meta opisy były poprawnie skonstruowane i ciekawe.

Pozycjonowanie w Anglii może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę zarówno dla małych, jak i dużych firm. Niesie jednak za sobą wiele, różnorodnych trudności, które należy pokonać na poszczególnych etapach całego procesu. Na wstępie warto odnaleźć właściwy hosting znajdujący się na terenie UK. Następnie pozostaje już stworzenie idealnej strony internetowej, która zdobędzie szczyty rankingów Google. Pamiętaj jednak, aby mierzyć siły na zamiary i jeśli nie jesteś pewien swojej pracy – pozostaw ją specjalistom.

Backlink24