Posted By Backlink24

Profesjonalny CAD – jak go rozpoznać


W otoczeniu licznych branżowych programów trzeba podjąć sporego wysiłku, by znaleźć spełniający wszelkie oczekiwania użytkownika. IronCAD, czyli profesjonalny CAD 3D/3D jest dobrym wyborem, dzięki któremu można stworzyć wysokojakościowe projekty. Czym wyróżnia się w szczególności od pozostałych oprogramowań dostępnych na rynku?

Projektowanie w środowisku 2D/3D z programem jest dużo prostsze, przeznaczone dla mniej i bardziej doświadczonych specjalistów. W razie konieczności pozyskania szerszej wiedzy IronCAD oferuje liczne i kompleksowe szkolenia. Co ważne, łączy ze sobą technologię modelowania bezpośredniego z projektowaniem opartym o historię operacji, zapewniając swobodę i wydajność podczas procesu tworzenia.

Oprogramowanie współpracuje z różnorodnymi nakładkami branżowymi, jak m.in. IC-Normalia, VisualMILL czy OneCNC XR7 Mill, które wpływają na wysoką produktywność i niezawodność w danej dziedzinie pracy. Szerokie funkcje programu mogą zostać wykorzystane również do wykonania projektów z obszaru reklamy przestrzennej, jak wizualizacja 3D danego produktu promocyjnego.

VisualMILL – uniwersalne oprogramowanie CAM

CAD 2D/3D, wyposażony w nakładkę VisualMILL, pozwala sporządzić obróbkę danego przedmiotu oraz wygenerować kod NC. Wbudowany edytor ścieżki pozwala na ręczną modyfikację przez użytkowników. W dodatku otwiera zarówno standardowe formaty plików, jak i wczytuje pliki SolidWorks.

Jedną z wyróżniających się funkcji jest opcja „przenieść i upuść”. Pozwala na pominięcie fazy, polegającej na konstruowaniu szkiców 2D od podstaw, które zostają sporządzone automatycznie, dając możliwość ich późniejszej edycji. Oprócz kwestii ściśle projektowych warto zwrócić uwagę na możliwość wygenerowania fotorealistycznego produktu, jakim jest wizualizacja 3D.

Kompleksowy projekt dowolnego obiektu to podstawa wymagana od programu. Jednak dzięki obsłudze tekstur profesjonalny CAD umożliwia zaprezentować go w wirtualnej przestrzeni, jeszcze przed fazą produkcji. Wizualizacja 3D jest szczegółowa, dzięki czemu pozwala na udoskonalony kontakt z klientem, który jest w stanie szybciej podjąć decyzję, dostrzegając efekt zaplanowanego projektu.