Program do planowania wnętrz i program do projektowania mebli w jednym


Projektowanie mebli i wnętrz przy pomocy jednego narzędzia jest bardzo wygodne i efektywne. Wielu specjalistów z branży dobrze czuje się w obu zadaniach, dlatego uniwersalne rozwiązania są na rynku pożądane. Jest to praktyczne również dlatego, że nie trzeba się uczyć osobno programu do planowania wnętrz i do projektowania mebli.

Zarówno w przypadku mebli, jak i wnętrz ważna jest fotorealistyczna wizualizacja. Jest kojarzona z profesjonalizmem, pozwala poznać klientowi przestrzeń lub obiekt, zanim stanie się rzeczywistością, a także stanowi efektowne portfolio, pomagające zdobyć kolejnych klientów. Nie ważne czy chcemy program do szaf, czy uniwersalne narzędzie „do wszystkiego” – silnik renderujący jest ważny.

Dokumentacja techniczna również jest pod tym względem uniwersalna. Program do projektowania mebli powinien umożliwiać generowanie formatek, ułatwiających produkcję i wycenę, natomiast rysunek techniczny i zautomatyzowana wycena ważne są niezależnie od przedmiotu projektu.

Podobnie jest w przypadku polityki licencyjnej. Tak samo program do planowania wnętrz, jak i program do szaf wydają się korzystniejsze w przypadku wieczystej licencji. Dlaczego? Bo wówczas otrzymujesz narzędzie na własność, a nie tylko je wypożyczasz jak w przypadku subskrypcji. Oczywiście, jeżeli potrzebujesz narzędzia tylko na dany okres czas – wypożyczenie może się bardziej kalkulować.

Zawsze najważniejsze są indywidualne potrzeby. Nawet program stworzony wyłącznie do projektowania mebli, może mieć różne wersje. Ostatecznie funkcja, jaką ma spełniać to ułatwienie i przyspieszenie pracy. Dobrze także, jeżeli jego cena do jakości jest korzystna dla użytkownika.

Program do szaf, wnętrz, czy kuchni – dobrze, żeby miał wbudowanych wiele funkcji. Modułowe narzędzia mają swoje zalety, ale należy przeliczyć opłacalność dokupowania kolejnych funkcjonalności. Jeżeli podstawową cechą ma być uniwersalność, to modułowa opcja może się nie sprawdzić.

Więcej informacji na https://www.kdmax.pl/