Program do projektowania ze stali i program do statyki w jednym


SCIA Enginner to program do projektowania ze stali i program do statystyki w jednym. Co to oznacza? Jedno narzędzia umożliwia analizę, modelowanie i projektowanie każdego rodzaju obiektu, w tym budynków, obiektów budowlanych, przemysłowych i specjalnych, takich jak np. stadiony sportowe. Program nie tylko jest wszechstronny, ale znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

Narzędzie SCIA Enginner to m.in. program do statyki. Jest odpowiedni do różnorodnych zadań – od prostych schematów statycznych do złożonych, wymagających projektów konstrukcji budowlanych. Jego atutem jest wygodny interfejs. Umożliwia m.in. nieograniczoną ilość otwartych projektów i okien jednocześnie.

Sprawdza się także jako program do projektowania ze stali, w oparciu o normy i załączniki krajowe. Jest kompleksowym rozwiązaniem dla standardowych materiałów, takich jak stal, ale także kompozyt, beton, czy aluminium i drewno. Co więcej, umożliwia łączenie wielu materiałów w jednym projekcie!

Wszystkie normy (krajowe i międzynarodowe) są bezpośrednio zintegrowane z programem SCIA Enginner. Wpływa to na łatwość projektowania zbrojenia oraz obliczania pęknięć dla belek, czy słupów i płyt. Istotą narzędzia jest także możliwość kompleksowej oceny elementów betonowych, takich jak:

  • Nośność,

  • Odkształcanie,

  • Pęknięcia,

  • Smukłość,

  • Nośność na przebicie,

  • Ognioodporność.

Program, niezależnie czy do stali, czy do statyki powinien generować dokumentację techniczną. W tym przypadku każdy stworzony dokument można dodatkowo dostosowywać do swoich potrzeb, tak by arkusze kalkulacyjne, zdjęcia czy tekst były zgodne z oczekiwaniami użytkownika. Możliwości w tym zakresie zwiększa galera obrazów i komfortowe środowisko rysowania.

Największą korzyścią jest integracja całego procesu projektowania – od koncepcji, aż po szczegóły projektowe. Łatwa współpraca i wymiana danych w środowisku BIM jest atutem i bezpośrednio łączy ze sobą pracę architektów i konstruktorów. Płynna jest również komunikacja z innymi aplikacjami, dzięki obsłudze wielu popularnych formatów plików.