Posted By Backlink24

Programy do renderingu 3D


Czy zastanawiasz się, na jaki silnik renderujący ArchiCAD postawić? A może interesuje Cię silnik renderujący Sketchup lub inny? Programy do renderingu 3D takie jak Lumion, czy eyecad stanowią uzupełnieniem popularnych narzędzi do projektowania dla projektantów i architektów. Są one potrzebne, ponieważ obecnie klienci oczekują nie tylko perfekcyjnego projektu, ale także efektownej wizualizacji 3D.

Nie wszyscy sięgają po zewnętrzne narzędzia. Silnik renderujący ArchiCAD 22 to Maxon (R19) CineRender, który pozwala wykonywać realistyczne wizualizacje bezpośrednio w programie. Co więcej, narzędzie to (podobnie jak programy do renderingu 3D) umożliwia tworzenie w dwóch trybach: stereo oraz panorama 360.

Czy wbudowany silnik renderujący ArchiCAD jest wystarczający? Odpowiedź uzależniona jest od potrzeb architekta i wymagań jego klientów. Kwestie oprogramowania często są indywidualne i każdy musi samodzielnie zdecydować, jakie narzędzia są w jego pracy konieczne. Programy do renderingu 3D często dostępne są w bezpłatnych wersjach testowych na określony czas, wiec przed podjęciem ostatecznej decyzji można zgłębić temat.

Sugerowany przez producenta silnik renderujący Sketchup to nowy V-Ray Next. Jest stosunkowo łatwy w użyciu, szybki, a także pozwala skupić się na projektowaniu z pełnym zestawem kreatywnych narzędzi związanych z oświetleniem i cieniowaniem. Silnik renderujący Sketchup pozwala na tworzenie nawet najbardziej szczegółowych scen 3D.

Na rynku dostępne są jednak także inne rozwiązania do tworzenia animacji i wizualizacji wnętrz oraz obiektów architektonicznych, kompatybilne z programami ArchiCAD, Sketchup, czy Revit. Dobrym przykładem jest eyecad VR, który w ostatnim czasie podbija rodzimy rynek. Jest to włoski produkt, który pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, ale już znalazł swoich zwolenników.

W celu poznania tej nowości wystarczy pobrać wersję demonstracyjną i przetestować narzędzie. Posiada wiele innowacyjnych funkcji, które rewolucjonizują wizualizowanie wnętrz. Narzędzie dostępne jest w trzech wariantach cenowych, dlatego każdy m