Aktualizacje w Google
Posted By admin

Zaplecze na domenach z historią – czym dokładnie jest i dlaczego warto?


Obecnie jedną z najpopularniejszych technik pozycjonowania stron jest stworzenie zaplecza. To bardzo często złożona sieć odrębnych stron internetowych powiązanych tematycznie zawierających odnośniki do pozycjonowanej strony. Dzięki nim pozycja w wyszukiwarce danej witryny systematycznie rośnie, a my osiągamy założone cele. Warto w tym momencie postawić na zaplecze stworzone na domenach z historią, jednak czym ono dokładnie jest?

Domena z historią – czym się wyróżnia?

Jak nie trudno się domyślić, domena z historią widoczna jest w sieci już od dłuższego czasu. Zanim trafi w nasze posiadanie, identyfikuje zupełnie inną witrynę. Co ważne, domeny, które będą tworzyły zaplecze Twojej strony, muszą być powiązane z nią tematycznie. Historia „adresu” również ma znaczenie.

Wcześniej na danej domenie nie powinno być spamu, a linki powinny być zdywersyfikowane, czyli pochodzące z różnych źródeł. Szczególnie wartościowe są domeny posiadające odnośniki ze stron, z których pozyskanie linku nie byłoby możliwe. Mamy tutaj na myśli partnerów danego portalu, czy przedsiębiorstwa.

Domena z historią wyróżnia się również miejscem jej zakupu. Standardowe, nowe domeny rejestrujemy u hostingodawcy lub rejestratora, który specjalizuje się w oferowaniu domen. Te „z drugiej ręki” nabywamy w ściśle przeznaczonych do tego miejscach. Ważny jest również fakt, że jako firma pozycjonująca znajdziemy odpowiednie domeny do Twojego zaplecza, dlatego niczym nie musisz się martwić!

Budujemy zaplecze SEO na domenach z historią – o czym należy pamiętać?

Sposoby tworzenia zaplecza SEO wraz z biegiem czasu przeszły znaczną metamorfozę. Dawniej strony tego typu były bardzo proste, często wręcz niechlujnie skonstruowane, ponieważ liczył się link i nic więcej. Dzisiaj trudno jest rozpoznać, czy mamy do czynienia z zapleczem, czy stroną docelową. Aby witryna zapleczowa przyniosła oczekiwaną korzyść, powinna być zatem wysokiej jakości. Co prawda nie jest konieczne zastosowanie dedykowanego systemu zarządzania treścią, jednak odpowiedni poziom jest wymagany.

Ponadto istotna jest tematyka zaplecza. Bez względu na to, jak mocno jest rozbudowane, powinno współgrać tematycznie ze stroną docelową. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ głównym celem zaplecza jest spowodowanie wzrostu zaufania strony docelowej, ale w ramach ściśle sprecyzowanej branży. Treść musi być unikalna, co oznacza, że nie może występować na innej stronie internetowej. Warto również zadbać o jej atrakcyjność i przekaz. Dzięki temu istnieje duża szansa, że daną witrynę będzie odwiedzać wielu użytkowników, wpływając przy tym na pozycję w wyszukiwarce Google.

W przypadku zaplecza SEO nie można zapominać o adresach IP i domenach wszystkich witryn. Według nas nie mogą one się powtarzać, czyli każda strona zapleczowa powinna korzystać z innego adresu, co bardzo często oznacza korzystanie z innych hostingów. Dodatkowo domeny powinny być krótkie i jasno wskazywać na tematykę witryny. Czynność wyszukiwania i rejestracji domen jest praco- i czasochłonna, dlatego budowę zaplecza warto zlecić zewnętrznej firmie, która zrobi je nie tylko kompleksowo, ale również dokładniej, dzięki czemu zaoszczędzisz masę cennego czasu.

Dlaczego warto wybudować zaplecze SEO?

Pierwszą zaletą wynikającą ze stosowania zaplecza SEO jest fakt, że dzięki niemu możemy stworzyć w pełni zdywersyfikowany profil linków. Odnośniki do strony docelowej muszą pochodzić z różnych źródeł, ponieważ w przeciwnym przypadku witryna zostanie potraktowana przez Roboty Google jako spam i usunięta z indeksu.

Ponadto to Ty decydujesz, jakie treści znajdą się na zapleczu, a także jak ono będzie wyglądać. Masz pełną kontrolę nad jakością takiej strony, co oznacza, że możesz dowolnie na nią wpływać i w razie konieczności poprawić i pozytywnie wpłynąć na pozycję strony w wyszukiwarce.

pozycjonowanie na domenach z historią

pozycjonowanie stron

Zaplecze jest również znacznie bezpieczniejsze w porównaniu do linkowania ze źródeł niezależnych od nas. Tak jak już wspominaliśmy, nad stronami zapleczowymi mamy pełną kontrolę, dlatego umieszczone na nich linki będą generowały ruch, dopóki ich nie usuniemy. W przypadku linkowania z for, katalogów, czy innych serwisów nie mamy pewności, że odnośnik nie zniknie po pewnym czasie lub portal nie zostanie usunięty.

Ostatnią, ale równie ważną zaletą zaplecza pozycjonerskiego jest to, że może być ono wykorzystywane w celu pozyskania dodatkowego przychodu. Po starannym wykonaniu witryna tego typu może stać się pełnoprawną przestrzenią reklamową, której wynajęcie przyniesie dodatkowy zysk. Sposobów na wykorzystanie tego miejsca jest wiele, najpopularniejsze to umieszczenie banerów i filmów reklamowych.

Zaplecze proste, czy rozbudowane?

Wiadome jest, że im bardziej rozbudowana strona, tym większy ruch generuje. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ zbytnie skomplikowanie witryny spowoduje zniechęcenie wśród użytkowników, co będzie skutkowało dużym współczynnikiem odrzuceń. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić nawigacji. Musi ona kierować w istotne miejsca, ale nie może być zanadto skomplikowana.

Jeżeli chodzi o artykuły na stronie zapleczowej, na start wystarczy około 30. Treść w każdym z nich musi być odpowiednio sformatowana, aby przyciągała oko i nie męczyła czytelnika. Ponadto wszystkie artykuły powinny zawierać jedno lub więcej zdjęć, a w razie konieczności materiał video bezpośrednio związany z treścią. Co ważne, liczba artykułów powinna regularnie się zwiększać. O zapleczu nie można zapomnieć, ponieważ zaniedbane może mocno zaszkodzić.

Zaplecze SEO jest bardzo istotnym elementem w procesie pozycjonowania. Dzięki niemu pozycja strony docelowej systematycznie wzrasta, co objawia się wzrostem liczby odwiedzin zarówno zaplecza, jak i pozycjonowanej strony. Jednak budowa takiego wsparcia w SEO nie jest prosta i krótkotrwała, a wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego też proces tworzenia zaplecza warto powierzyć zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w zadaniach tego typu. Inwestując odpowiednie środki, zaoszczędzisz swój cenny czas i zyskasz pewność, że pozycjonowanie Twojej strony wykona odpowiednia osoba.

Backlink24